Skip to content

Hard-to-find brands in one shop

Brands that are hard to find in your country — all in one shop

Help & contact
  • Slovenia (EUR €)
Medpak
Account Cart
  • Vitamins & Supplements
    • Vitamins & Supplements
    • Amino Acids

      Amino Acids

      All Amino Acids →
      • L-Arginine
      • L-Carnitine
      • L-Carnosine
      • L-Citrulline
      • L-Glutathione
      • L-Glutamine
      • L-Lysine
      • L-Proline
      • L-Theanine
      • L-Tryptophan
      • L-Tyrosine
      • N-Acetyl Cysteine (NAC)
      • All Amino Acids →
    • Antioxidants

      Antioxidants

      All Antioxidants →
      • Alpha Lipoic Acid
      • Astaxanthin
      • Coenzyme Q10 (CoQ10)
      • Lutein & Zeaxanthin
      • Quercetin
      • Resveratrol
    • Herbs

      Herbs

      All Herbs →
      • Ashwagandha
      • Bacopa
      • Berberine
      • Cascara Sagrada
      • Cat's Claw (Uña de Gato)
      • Curcumin & Turmeric
      • Dandelion Root
      • Devil's Claw
      • Echinacea
      • Garlic
      • Ginkgo Biloba
      • Gotu Kola
      • Oregano
      • Maca
      • Pau D'Arco
      • Saw Palmetto
      • Red Clover
      • Rhodiola
      • Tribulus
      • All Herbs →
    • Minerals

      Minerals

      All Minerals →
      • Chromium
      • Calcium
      • Iodine
      • Iron
      • Magnesium
      • Potassium
      • Selenium
      • Silica
      • Zinc
      • All Minerals →
    • Vitamins

      Vitamins

      All Vitamins →
      • Vitamin A
      • Vitamin B
      • Vitamin C
      • Vitamin D
      • Vitamin E
      • Vitamin K
      • Multivitamins
    • Fish Oil & Omegas (EPA DHA)
    • Collagen
    • Probiotics
    • Melatonin
    • Greens & Superfoods
    All Vitamins & Supplements →
  • Health Goals
    • Health Goals
    • Brain & Cognitive
    • Bone, Joint & Cartilage
    • Cardiovascular
    • Detox & Cleanse
    • Digestive System
    • Energy
    • Eye & Vision
    • Hair, Skin & Nails
    • Immune System
    • Kidneys & Urinary System
    • Respiratory System
    • Sleep
    • Weight Loss
    • Men's Health
    • Women's Health
    All Health Goals →
  • Sports
    • Sports
    • Carbohydrates

      Carbohydrates

      All Carbohydrates →
      • Carbo
      • Energy Gels
      • Isotonic Drinks
    • Creatine

      Creatine

      All Creatine →
      • Creatine Malate
      • Creatine Monohydrate
    • Pre-Workout

      Pre-Workout

      All Pre-Workout →
      • Pre-Workout Stimulants
      • Pre-Workout Pump
      • Pre-Workout Shots
      • Stimulants
    • Protein Powders

      Protein Powders

      All Protein Powders →
      • Vegetable Protein
      • Whey Protein Blends
      • Whey Protein Concentrate (WPC)
      • Whey Protein Isolate (WPI)
    • Weight Gainers

      Weight Gainers

      All Weight Gainers →
      • Gainers
    • Fat Burners
    • Regeneration
    • Testosterone Boosters
    All Sports →
  • Beauty
    • Beauty
    • Bath & Shower

      Bath & Shower

      All Bath & Shower →
      • Bath Accessories
      • Bath Bombs & Salts
      • Body Scrubs
      • Shower Gels
      • Soaps
    • Body Cosmetics

      Body Cosmetics

      All Body Cosmetics →
      • Deodorants & Antiperspirants
      • Lotions, Butters, Creams & Body Oils
    • Facial Cosmetics

      Facial Cosmetics

      All Facial Cosmetics →
      • Eye Creams
      • Face Creams
      • Facial Acids, Oils and Serums
      • Facial Cleansing
      • Hydrolats, Mists and Tonics
      • Masks & Clays
    • Hands & Feet

      Hands & Feet

      All Hands & Feet →
      • Corn, Callus & Bunion Treatments
      • Foot Care
      • Hand Care
    • Hair Cosmetics

      Hair Cosmetics

      All Hair Cosmetics →
      • Conditioners
      • Hair Colouring
      • Hair Masks
      • Hair Oils, Serums & Sprays
      • Shampoos
    • Intimate Hygiene

      Intimate Hygiene

      All Intimate Hygiene →
      • Gels & Soaps
      • Pads, Pantyliners, Tampons
    • Oral Care

      Oral Care

      All Oral Care →
      • Mouthwashes
      • Toothbrushes
      • Toothpastes
      • Replacement Brush Heads
    • Sun Protection

      Sun Protection

      All Sun Protection →
      • Sun Creams, Lotions
    All Beauty →
  • Makeup
    • Makeup
    • Face Makeup

      Face Makeup

      All Face Makeup →
      • BB & CC Creams
      • Foundations
      • Cushion Foundations
      • Other Face Makeup
    • Lip Makeup

      Lip Makeup

      All Lip Makeup →
      • Lipsticks
      • Lip Tints & Glosses
      • Lip Care
    • Eye Makeup

      Eye Makeup

      All Eye Makeup →
      • Mascaras
    • Makeup Tools & Accessories
    All Makeup →
  • Mother & Baby
    • Mother & Baby
    • Pregnancy & Mother

      Pregnancy & Mother

      All Pregnancy & Mother →
      • Planning & Tests
      • Pregnancy Care
      • Health in Pregnancy
      • Breastfeeding
      • Skin & Body Care
    • Feeding Children

      Feeding Children

      All Feeding Children →
      • Bottle Teats
      • Bottles
      • Cups
      • Feeding Accessories
      • Food Storage
    • Children Health
    • Children Hygiene
    • Children Nutrition
    • Pacifiers
    All Mother & Baby →
  • Home
    • Home
    • Aromatherapy

      Aromatherapy

      All Aromatherapy →
      • Diffusers & Nebulizers
      • Essential Oil Sets
      • Essential Oil Singles
      • Fragrance Oils
      • Incense Sticks
    • Hearing Protection

      Hearing Protection

      All Hearing Protection →
      • Ear Muffs
      • Earplug Accessories
      • Earplugs
    • Home Care & Cleaning

      Home Care & Cleaning

      All Home Care & Cleaning →
      • Bathroom Cleaners
      • Eco Zone 🍃
      • Kitchen Cleaners
      • Laundry Products
      • Multi-purpose Cleaners
      • Odour Neutralisers
    • Insect & Tick Protection

      Insect & Tick Protection

      All Insect & Tick Protection →
      • Electronic Tick Repellents
      • Insect Repellents
    • Pets

      Pets

      All Pets →
      • Pet Accessories
      • Pet Food & Treats
      • Pet Grooming & Hygiene
      • Pet Supplements
      • Tick & Flea Protection
    • Sauna Accessories

      Sauna Accessories

      All Sauna Accessories →
      • Sauna Essential Oil
      • Sauna Tools & Equipment
    • Water Filtration & Bottles

      Water Filtration & Bottles

      All Water Filtration & Bottles →
      • Water Bottles
      • Water Filters
    All Home →
  • Health
    • Health
    • Healthy Food & Nutrition

      Healthy Food & Nutrition

      All Healthy Food & Nutrition →
      • Beverages & Drink Mixes
      • Breakfast & Cereals
      • Coffee & Tea
      • Cooking Oils & Vinegars
      • Healthy Drinks & Juices
      • Healthy Snacks
      • Herbs & Spices
      • Jams, Honey & Sweet Spreads
      • Nut Butters
      • Pasta & Noodles
      • Sauces & Seasonings
      • Sports Nutrition
      • Sugar Alternatives
      • All Healthy Food & Nutrition →
    • Sexual Health & Wellness

      Sexual Health & Wellness

      All Sexual Health & Wellness →
      • Condoms
      • Lubricants & Intimate Care
      • Adult Wellness Products
    • Medical Supplies & Tests
    All Health →
  • Brands
    • Brands
    • Our Brands
      • Atlantic Treat
      • Bilovit
      • Vitaler's
      • Wellbear
    • Top Brands
      • Himalaya
      • Life Extension
      • Missha
      • Now Foods
      • OstroVit
      • Solgar
      • Swanson
    • New Brands
      • Helpa
      • IODICA WORLD
      • L'Oréal Paris
      • ROM&ND
      • The Face Shop
    Bilovit
    Vitaler's
    Now Foods
    All brands A–Z →
  • Sale
  • Immune Season
  1. Home
  2. Home
  3. Pets

Pets

(92 products)
  • Pet Accessories
  • Pet Food & Treats
  • Pet Grooming & Hygiene
  • Pet Supplements
  • Tick & Flea Protection
  • Most relevant
  • Best selling
  • Alphabetically, A-Z
  • Alphabetically, Z-A
  • Price, low to high
  • Price, high to low
  • Date, old to new
  • Date, new to old
View as

  • vitamins, minerals, probiotics and skin care for autumn



    Check Now
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet for Dogs - 473 ml

    8 reviews
    Regular price €47.39
    Unit price€100.19 /L
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet - 180 Softgels

    5 reviews
    Regular price €40.39
    Unit price€0.22 each
    View details
  • Atlantic Treat Salmon Oil 100% for Dog and Cat - 1000 ml Atlantic Treat Salmon Oil 100% for Dog and Cat - 1000 ml Atlantic Treat Salmon Oil 100% for Dog and Cat - 1000 ml

    Atlantic Treat

    Atlantic Treat Salmon Oil 100% for Dog and Cat - 1000 ml

    4 reviews
    Regular price €10.39
    Unit price€10.39 /L
    View details
  • Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml
    Sold out

    Pokusa for Health

    Pokusa Atlantic Salmon Oil - 300 ml

    3 reviews
    Regular price €18.29
    Unit price€60.97 /L
    View details
  • Pokusa Antarctic Krill Oil for Pets - 500 ml
    Sold out

    Pokusa for Health

    Pokusa Antarctic Krill Oil for Pets - 500 ml

    5 reviews
    Regular price €51.99
    Unit price€103.98 /L
    View details
  • Pokusa RawDietLine Egg Yolk - 150 g Pokusa RawDietLine Egg Yolk - 150 g Pokusa RawDietLine Egg Yolk - 150 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Egg Yolk - 150 g

    No reviews
    Regular price €9.59
    Unit price€63.93 /kg
    View details
  • Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml
    Sold out

    Nordic Naturals

    Nordic Naturals Omega-3 Pet for Cat and Dog - 60 ml

    7 reviews
    Regular price €16.49
    Unit price€27.48 /100ml
    View details
  • Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets

    Pokusa for Health

    Pokusa GreenLine MultiVit Dog - 120 Tablets

    3 reviews
    Regular price €8.59
    Unit price€0.07 each
    View details
  • Pokusa Omega-3 Fish Oil - 500 ml
    Sold out

    Pokusa for Health

    Pokusa Omega-3 Fish Oil - 500 ml

    1 review
    Regular price €40.99
    Unit price€81.98 /L
    View details
  • Pokusa RawDietLine Calcium Eggshell - 500 g Pokusa RawDietLine Calcium Eggshell - 500 g Pokusa RawDietLine Calcium Eggshell - 500 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Calcium Eggshell - 500 g

    No reviews
    Regular price €8.29
    Unit price€16.58 /kg
    View details
  • Pokusa BreedingLine Reproductal+ for Female Dogs Breeding and Pregnancy - 350 g

    Pokusa for Health

    Pokusa BreedingLine Reproductal+ for Female Dogs Breeding and Pregnancy - 350 g

    2 reviews
    Regular price €25.19
    Unit price€71.97 /kg
    View details
  • Pokusa RawDietLine Chaste - 100 g Pokusa RawDietLine Chaste - 100 g Pokusa RawDietLine Chaste - 100 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Chaste - 100 g

    1 review
    Regular price €7.69
    Unit price€76.90 /kg
    View details
  • JM Sante Vet Protector Oral Care Spray Mouthwash for Dogs and Cats - 30 ml JM Sante Vet Protector Oral Care Spray Mouthwash for Dogs and Cats - 30 ml

    JM Sante Pharma

    JM Sante Vet Protector Oral Care Spray Mouthwash for Dogs and Cats - 30 ml

    No reviews
    Regular price €16.99
    Unit price€56.63 /100ml
    View details
  • Pokusa GreenLine Probiotic Forte Probiotic for Dogs and Cats - 14 Tablets Pokusa GreenLine Probiotic Forte Probiotic for Dogs and Cats - 14 Tablets

    Pokusa for Health

    Pokusa GreenLine Probiotic Forte Probiotic for Dogs and Cats - 14 Tablets

    1 review
    Regular price €6.49
    Unit price€0.46 each
    View details
  • Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast ProPlus - 250 g Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast ProPlus - 250 g Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast ProPlus - 250 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast ProPlus - 250 g

    No reviews
    Regular price €9.09
    Unit price€36.36 /kg
    View details
  • Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets

    Pokusa for Health

    Pokusa GreenLine NoStress Calming Tablets - 60 Tablets

    No reviews
    Regular price €9.29
    Unit price€0.15 each
    View details
  • Pokusa RawDietLine Hemoglobin - 200 g Pokusa RawDietLine Hemoglobin - 200 g Pokusa RawDietLine Hemoglobin - 200 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Hemoglobin - 200 g

    No reviews
    Regular price €7.59
    Unit price€37.95 /kg
    View details
  • Pokusa RawDietLine Kaolin (Kaolin Clay) - 200 g Pokusa RawDietLine Kaolin (Kaolin Clay) - 200 g Pokusa RawDietLine Kaolin (Kaolin Clay) - 200 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Kaolin (Kaolin Clay) - 200 g

    2 reviews
    Regular price €8.89
    Unit price€44.45 /kg
    View details
  • Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast - 250 g Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast - 250 g Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast - 250 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Brewer's Yeast - 250 g

    1 review
    Regular price €7.79
    Unit price€31.16 /kg
    View details
  • Pokusa RawDietLine Rose Hip - 200 g Pokusa RawDietLine Rose Hip - 200 g Pokusa RawDietLine Rose Hip - 200 g
    Sold out

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Rose Hip - 200 g

    2 reviews
    Regular price €7.89
    Unit price€39.45 /kg
    View details
  • Pokusa RawDietLine Krill - 150 g Pokusa RawDietLine Krill - 150 g Pokusa RawDietLine Krill - 150 g

    Pokusa for Health

    Pokusa RawDietLine Krill - 150 g

    1 review
    Regular price €10.49
    Unit price€69.93 /kg
    View details
  • Pokusa GreenLine MultiVit Cat - 300 Tablets

    Pokusa for Health

    Pokusa GreenLine MultiVit Cat - 300 Tablets

    No reviews
    Regular price €7.89
    Unit price€0.03 each
    View details
  • Aura Herbals Argentum200 Colloidal Silver 25 ppm, Tonic for Pets - 500 ml

    Aura Herbals

    Aura Herbals Argentum200 Colloidal Silver 25 ppm, Tonic for Pets - 500 ml

    1 review
    Regular price €7.59
    Unit price€15.18 /L
    View details
  • Previous
  • Page 1 / 4
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • Next

Natural Pet Care Products for Optimal Health and Wellbeing

Nurture your beloved companions with Medpak's comprehensive collection of natural pet care products. With our decade of experience in health-conscious solutions, we offer carefully selected items that support your pet's overall wellbeing through nutrition, protection, and hygiene. From premium supplements to natural parasite protection, our pet care range combines quality ingredients with effective formulations to help your furry family members thrive.

Superior Pet Nutrition and Supplements

Proper nutrition forms the foundation of your pet's health and vitality. Our collection includes premium nutritional supplements specifically formulated to address the unique needs of dogs and cats at different life stages. These high-quality supplements support everything from joint health and coat condition to immune function and digestive wellness, helping your pets maintain optimal health throughout their lives.

Our nutritional offerings feature exceptional ingredients with documented benefits:

  • Pure salmon and krill oils rich in omega-3 fatty acids that support skin health, reduce inflammation, and promote a lustrous coat
  • Specialized vitamin formulations tailored specifically for dogs or cats to address their unique nutritional requirements
  • Natural probiotics that support digestive health and enhance nutrient absorption for overall wellbeing

Natural Parasite Protection Solutions

Protecting your pets from ticks, fleas, and other parasites is essential for their comfort and health. Our collection includes natural alternatives to conventional chemical treatments, offering effective protection with gentler ingredients. These plant-based solutions harness the power of essential oils and other natural compounds with proven repellent properties, creating a safer approach to parasite prevention that aligns with holistic pet care values.

Available in various convenient formats including sprays, spot-on treatments, and protective oils, these natural solutions integrate easily into your pet care routine. The botanical formulations create an environment hostile to parasites while remaining gentle on your pet's skin and coat, providing reliable protection without unnecessary chemical exposure for your furry companions.

Advanced Pet Hygiene and Grooming

Maintaining proper hygiene is crucial for your pet's health and your home environment. Our selection of natural grooming products supports regular care routines with gentle yet effective formulations. From specialized shampoos that clean while conditioning the coat to innovative dental care solutions that support oral health, these products help maintain your pet's cleanliness and comfort between professional grooming sessions.

Our pet hygiene collection includes thoughtfully formulated products for specific needs:

  • Natural shampoos with built-in conditioners that clean effectively while nourishing the skin and coat
  • Specialized dental care including pet-friendly toothpastes and toothbrushes designed for canine and feline mouths
  • Cleansing gels for quick paw cleaning after walks to remove environmental contaminants

Specialized Diets and Functional Foods

Modern pet care increasingly recognizes the importance of specialized nutrition for specific health conditions and life stages. Our collection includes functional food supplements designed to complement your pet's regular diet with targeted nutritional support. These carefully formulated products address specific needs like joint health, immune function, and age-related concerns through concentrated, bioavailable nutrients.

For raw diet enthusiasts, our range includes specialized supplements like eggshell calcium, hemoglobin, and other components that help create nutritionally complete homemade meals. These high-quality additions ensure pets on home-prepared diets receive all essential nutrients in appropriate proportions, supporting responsible raw feeding practices with scientifically balanced supplementation.

Behavioral Support and Calming Solutions

Pets experience stress and anxiety just like humans do. Our selection includes natural calming aids that help pets manage stressful situations like thunderstorms, travel, or separation anxiety. These gentle formulations support emotional wellbeing through natural ingredients known for their calming properties, helping create a more balanced state of mind without sedation or behavioral changes.

These supportive products work with your pet's natural systems to promote relaxation and stress reduction:

  • Natural calming tablets with herbs traditionally used to support nervous system balance and relaxation
  • Nutritional supplements that support cognitive function and emotional regulation
  • Specialized formulations that help pets maintain composure during stressful events

Quality and Safety Standards

At Medpak, we apply the same rigorous quality standards to our pet products that we maintain throughout our human health collections. Our pet care items meet strict criteria for ingredient quality, manufacturing processes, and safety testing. This commitment to quality has earned us the trust of pet owners across Europe, including Germany, Lithuania, Netherlands, Italy, Slovakia, and the UK who rely on our products for their animal companions.

Many of our pet supplements are human-grade quality, reflecting our belief that pets deserve the same level of ingredient excellence as their owners. This approach ensures that your furry family members receive truly beneficial products that support their health and happiness throughout their lives.

Complete Your Pet Care Collection

Create a comprehensive approach to pet wellness with complementary products from our range. Support your pet's joint health with our joint support supplements adapted for animal needs. Address skin sensitivities with our skin and coat care products. For natural wellness support, explore our immune support collection with options suitable for both pets and their owners.

Discover thoughtful, effective pet care solutions that align with your values for natural health and wellbeing. Experience the Medpak difference where quality meets compassion in every product we offer for your beloved animal companions.

Medpak

Discover Medpak – your trusted destination for premium health and wellness products since 2014. We provide meticulously selected supplements, fitness accessories, and cosmetics from Krakow, Poland to customers across Europe.

  • Facebook
  • Instagram
  • Slovenia (EUR €)

Information

  • Privacy Policy
  • Refund Policy
  • Terms of Service
  • Withdrawal Request
  • Suggest a product

Customer Service

  • About Us
  • Payment Info
  • Shipping info
  • Returns & Replacements
  • Impressum
  • Blog
  • Our Wholesale Site
  • Contact

Contact

Phone: +48 12 446 64 99

Mail: info@medpak.shop

Monday - Friday: 08:00-16:00

Contact Us Now

© 2026 Medpak.
Payment methods accepted
  • American Express
  • Apple Pay
  • Bancontact
  • Bizum
  • Google Pay
  • iDEAL Wero
  • Klarna
  • Maestro
  • Mastercard
  • MB WAY
  • MobilePay
  • PayPal
  • Shop Pay
  • Union Pay
  • USDC
  • Visa

Choose options

Item added to your cart.

View cart